ثبت نام ترم پاییز دوره کسب و کار کودک و نوجوان آغاز شد!

مدرسه کسب و کار کودک و نوجوان بینش نوین
تعریف کلی کسب و کار

کسب و کار در معنای عام عبارت است از حالتی از مشغولیت شامل فعالیت هایی که منجر به تولید و خرید کالاها و خدمات با هدف فروش ان ها به منظور کسب سود است.
کسب و کار می تواند از درون یک محیط کوچک مثل خانه تا محیط های وسیع، کسب و کار اینترنتی، خانوادگی، خدماتی، تجاری، بازرگانی، تولیدی و بازاری را در بر گیرد. دو مقوله ای که باید در تعریف کسب و کار جای گیرد تولید و فروش است. در مسیر تولید تا فروش باید راه های بدست اوردن نیازها و ارایه خدمات اموزشی تعبیر شود. یکی از بزرگ ترین بخش های کسب و کار که مهم ترین و قدرت مند ترین محرک ادامه ی راه می باشد انگیزه ی سود دهی است و نیروی هدایت کننده ی این مسیر تواما با ریسک همراه می باشد و ریسک متکی بر اینده و غیر قابل پیش بینی است. بنا براین کسب و کار در هر سطحی نیاز به ریسک کردن دارد. کسب و کار علاوه بر اهداف اقتصادی متکی بر اهداف اجتماعی نیز می باشد. دوره کسب و کار کودک و نوجوان بینش نوین با توجه به این موضوعات برای اولین بار در ایران قصد دارد تا با استفاده از برترین متخصصین و مشاورین حوزه های کارآفرینی و روانشناسی، اهمیت کارآفرینی و کسب و کار را به کودکان و نوجوانان بیاموزد.

اهمیت دوره کسب و کار کودک و نوجوان

در دوران کودکی همه ی ما یک سوال چالش برانگیز وجود داشت: دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟
بسیاری از پدر و مادر ها آرزو دارند که فرزندان شان دکتر، مهندس، خلبان و … شوند و اغلب این تفکرات را به فرزندان شان هم القا می کنند. اما تقریبا هیچ پدر و مادری را پیدا نمی کنید که بگوید دوست دارم فرزندم در آینده کارآفرین شود! امروزه به عقیده ی بسیاری از متفکران مباحث مربوط به کارآفرینی باید از همان روز اولی که کودک به کلاس درس می رود به او آموزش داده شود. یک تفاوت عمده بین آموزش کارآفرینی به یک فرد 20 ساله با یک کودک وجود دارد. آموزش کارآفرینی به کودکان باعث می شود این موضوع در وجود آن ها نهادینه شود و کودکان در سراسر عمر همیشه مانند یک کارآفرین به جهان بنگرند. نسل جدید کودکان به دنبال یک شغل مطمئن با درآمد ثابت نیستند، آن ها می خواهند بخشی از یک کار بزرگ باشند که جهان را متحول می کند.
« اگر می خواهید فرزندتان در آینده به جای اینکه یک فرد مهم در جامعه باشد یک فرد موثر برای جامعه باشد، امروز یک ذهن کارآفرین به او هدیه بدهید. »
درست است که کودکان تمام جزییات راه اندازی یک کسب و کار را نمی توانند درک کنند اما آن ها باهوش و خلاق هست و پدر و مادرها می توانند به آن ها رفتارهای کارآفرینانه را بیاموزند و آن ها را در این راه تشویق کنند. دوره کسب و کار کودک و نوجوان بینش نوین فرصتی است تا فرزندان شما با اهمیت و جزئیات راه اندازی کسب و کار آشنا شوند.

مدرسه کسب و کار کودک و نوجوان بینش نوین

Leave a Reply